W środę 19 października 59 studentów naszego UTW wzięło udział w wycieczce integracyjno – krajoznawczej, której celem było zwiedzenie kompleksu pałacowo – parkowego Muzeum Zamojskich w Kozłówce.

Drugi cel to bliższe wzajemne poznanie się studentów z różnych środowisk, nawiązanie bliższych kontaktów i wspólna zabawa. Bardzo trafionym pomysłem okazało się zaproszenie do udziału w naszej wycieczce znanego w całym regionie akordeonisty Bronisława Machla, który swą grą i śpiewem rozbawiał uczestników wycieczki i zachęcał do wspólnej zabawy.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kazimierz nad Wisłą. Podczas krótkiego postoju w tym uroczym mieście pokazaliśmy że potrafimy się wspaniale bawić i na Kazimierzowskim rynku w tanecznym kręgu zachęcaliśmy do wspólnej zabawy innych zwiedzających to miasto. Z naszego zaproszenia skorzystali młodzi ludzie którzy przyjechali tu z Sochaczewa. Obowiązkowo zakupiliśmy słynne kazimierzowskie koguty i udaliśmy się w drogę powrotną do domu z przystankiem na wspólny posiłek w restauracji „Dom Chleba” w Janowcu. Tam znów za sprawą niezawodnego Bronka Machla były wspólne śpiewy i tańce. Do Lipska wróciliśmy około godz. 18:00.

Nasz pierwszy wspólny wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę i zadowoleni jego uczestnicy już domagają się kolejnych wycieczek – te oczywiście będą, ale dopiero wiosną.

 

pah pajacyk banner billboard 750x100 1b