Dobiegł końca trzeci rok działalności naszego UTW. Ten trzeci rok poświęcony był głównie edukacji zdrowotnej.

Wykłady oraz zajęcia fakultatywne związane były z ta tematyką. W tym roku akademickim zakończyliśmy też kursy komputerowe i kurs podstawowy z języka angielskiego.

W zajęciach minionego roku akademickiego wzięło ogólnie udział 130 studentów.

Obok pracy dydaktycznej nasze propozycje dotyczyły też turystyki i kultury.

W minionym roku byliśmy na dwóch wycieczkach - w Kozłówce i Zamościu 27.10 2017r oraz w Sandomierzu, Baranowie Sandomierskim i Ujeździe 15 maja 2018r.

Byliśmy także w Teatrze Muzycznym w Lublinie na operetce „Baron cygański”

We dniach 6 i 7 września planujemy dwudniowy wyjazd do Krakowa, Tyńca i Wieliczki. Aktualnie trwają zapisy u koordynatorów gminnych, a całość koordynuje kol. Grażyna Szewczyk. Orientacyjny koszt wycieczki – autokar, nocleg, bilety wstępów do obiektów i przewodnik to 230 zł. Zapisy tylko do 31 lipca.

Trud organizacyjny zakończenia III Roku Akademickiego wzięły na siebie nasze koleżanki i kolega z Rzeczniowa. Stowarzyszenie „Senior” i nasi członkowie pod wodzą niezastąpionej Heni Kiepas.

Organizacja wypadła znakomicie i wszyscy uczestnicy imprezy składają serdeczne podziękowanie koleżankom i koledze z Rzeczniowa za wspaniałe przyjęcie.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Św. E rzeczniowskim kościele. Słowa podziękowania kierujemy do celebransa , proboszcza tamtejszej parafii ks. Sylwestra Chodyry.

Nasza uroczystość zaszczycili swoja obecnością burmistrz Jacek Wielorański i wójt Solca Marek Szymczyk. Wójta gminy Rzeczniów reprezentowała przewodnicząca rady Gminy Barbara Gębusia oraz inspektor ds promocji UG Justyna Niedziela – Gawlik.

Obok wspaniałości kulinarnych gospodynie spotkania zadbały też o ucztę duchową i zaprosiły znana kapelę Bronka Machla, która bawiła nas do późnego wieczora.

Przed nami wakacje i wrześniowy wyjazd do Krakowa, w w październiku rozpoczniemy IV rok działalności naszej Alma Mater seniorów

 

 

pah pajacyk banner billboard 750x100 1b