18 sierpnia 2018 r. odbyła się w Warszawie piąta już Parada Seniorów połączona z Piknikiem Pokoleń. Seniorzy z całej Polski przemaszerowali Traktem Królewskim do kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył się piknik.

W programie  znalazły się m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania. Na stoiskach partnerów wydarzenia - firm, instytucji i organizacji pozarządowych - można było zasięgnąć informacji dotyczących zdrowia, przebadać się, wziąć udział w warsztatach, quizach i konkursach. Kulminacją pikniku była potańcówka międzypokoleniowa pod wodzą słynnej DJ Wiki. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

W tegorocznej Paradzie Seniorów wzieła po raz pierwszy udział delegacja seniorów z powiatu lipskiego. Czterdziestoosobowa grupa studentów UTW i członków Stowarzyszenia SENIOR z Rzeczniowa prezentowała się bardzo ładnie. Wspólny śpiew podczas parady, stroje organizacyjne senoirów z Rzeczniowa a przede wszystkim uśmiech wyróżniały naszą grupę wśród tłumu uczestników, a było ich w sumie około 15 tysięcy – to dane szacunkowe organizatorów - fundacji ZACZYN.

Pierwsze koty za płoty – w V Paradzie Seniorów było nas czterdzieścioro.

 

pah pajacyk banner billboard 750x100 1b