Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego informuje:

LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE II

Po trwających od początku czerwca procach przygotowawczych i organizacyjnych

w dniu 15 września 2021r. Stowarzyszenie UTW Powiatu Lipskiego przystąpiło do realizacji projektu „Lepiej późno niż wcale II”. Na realizację zadania pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego ponad 27 tys. zł . Nasz projekt został bardzo wysoko oceniony i znalazł się w ścisłej czołówce wszystkich projektów, a było ich ponad 300.

W projekcie są przewidziane warsztaty ze zdrowego żywienia, obsługi komputera i najnowsze techniki komunikacji elektronicznej, rękodzieła artystycznego i florystyki oraz trening pamięci. Przewidziane są też wykłady z dziedziny dietetyki i zdrowia seniorów a także komunikacji interpersonalnej. W ramach projektu jego uczestnicy wyjadą w Góry Świętokrzyskie oraz do teatru.

Pierwszym elementem realizacji projektu był wykład znanej już w naszym środowisku mgr. Beaty Szleszyńskiej – specjalistki w dziedzinie dietetyki i chorób III wieku. Wykład zatytułowany „Zdrowy styl życia w każdym wieku” cieszył się dużym zainteresowaniem naszych studentów i wysłuchało go blisko 80 osób. Zainteresowanie tematem zdrowia seniorów sprawiło że postanowiliśmy zaprosić panią Beatę na kolejne już poza projektem spotkanie w październiku.

Materiał dźwiękowy z pierwszego wykładu dostępny jest na naszej stronie internetowej

 

Wykład

 

 

pah pajacyk banner billboard 750x100 1b